Realizacja usług IT w chmurze, jako jeden z najszybciej rozwijanych obszarów rynku IT w Polsce.

Dostępna powierzchnia serwerowa wzrasta każdego roku o kilka tysięcy m², powstają nowe centra obliczeniowe, istniejące są rozbudowywane i unowocześniane.

Niestety za dynamicznym rozwojem centrów danych nie nadąża edukacja. Na europejskim rynku IT brakuje wiedzy, standardów i specjalistów w zakresie budowy i eksploatacji centrów obliczeniowych, brakuje szkoleń, norm autoryzacyjnych, bazy najlepszych praktyk.

Zwłaszcza w Polsce wiedza z zakresu projektowania i użytkowania centrów obliczeniowych jest dostępna dla wąskiej grupy specjalistów, wyedukowanych najczęściej na własnych doświadczeniach zdobywanych w trakcie realizacji pionierskich projektów.

Dostępu do specjalistycznej wiedzy brakuje nie tylko projektantom, ale i użytkownikom centrów danych, często skazanym na budowanie własnych procedur eksploatacyjnych, bez możliwości ich weryfikacji z bazą najlepszych praktyk. Brak norm autoryzacyjnych nie pozwala przyszłym inwestorom i użytkownikom data center na weryfikację wartości oferowanych przez rynek projektów, ocenę wiedzy potencjalnych projektantów i sprawdzenie poziomu kompetencji przyszłego personelu DC.

Wychodząc naprzeciw wspomnianym potrzebom rynku, S4EDU proponuje kompleksowy program certyfikowanych szkoleń obejmujących wszystkie zagadnienia związane z projektowaniem, budową, uruchomieniem, eksploatacją i standaryzacją współczesnych centrów danych.

Program ten został opracowany przez Enterprise Product Integration PTE Ltd (EPI) – światowego lidera w zakresie edukacji, certyfikacji i akredytacji specjalistów centrów danych. Co ważne, szkolenia umożliwiają zdobycie uznawanych na rynku imiennych certyfikatów potwierdzających poziom wiedzy ich uczestników.

Jak to działa? Oferta edukacyjna S4EDU/EPI jest skierowana do osób zajmujących się różnymi aspektami DC: projektowaniem, infrastrukturą, bezpieczeństwem, migracją, operacyjnym zarządzaniem. Poszczególne szkolenia obejmują następujące zakresy tematyczne:
 

 

Uczestnicy mogą wybierać kursy właściwe dla ich potrzeb, przy czym udział w części szkoleń wymaga od uczestników certyfikatu z poprzedniego szczebla ścieżki dydaktycznej.

Najniższy szczebel certyfikacyjny – CDCP – jest wymagany wyłącznie dla ścieżek dydaktycznych z zakresu projektowania/budowy i akredytacji DC, warto jednak rozpocząć zgłębianie tajników centrów danych od szkolenia CDCP w każdym przypadku – kurs dostarcza uniwersalną, podstawową wiedzę, wspólną zarówno dla projektantów, audytorów, jak i użytkowników DC.

Po zakończeniu szkolenia każdy z użytkowników zdaje egzamin certyfikacyjny, akredytowany przez EXIN – niezależnego, globalnego audytora szkoleń IT. Wydawany certyfikat potwierdza wiedzę i kompetencje z zakresu obsługi współczesnych centrów danych, będąc uznawanym na całym świecie – cenionym zarówno przez pracodawców, jak i inwestorów – świadectwem unikatowej wiedzy w zakresie centrów danych.

 

Z chęcią odpowiem na Twoje pytania:

Grzegorz Niziński

Business Development Manager Data Center & Infrastructure
+48 603 073 921
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.s4e.pl