Kompleksowe kompetencje Dell EMC z S4EDU

WIEDZA Z ZAKRESU ROZWIĄZAŃ DELL EMC - ZOBACZ NASZE PORTFOLIO

 

Szeroka dostępność konkurencyjnych rozwiązań stawia przed handlowcami coraz więcej wyzwań. Skuteczna sprzedaż wymaga innowacyjnego podejścia do oferowanego produktu oraz pomysłu na dotarcie do świadomości klienta.

Często o sukcesie decyduje umiejętność dotarcia do świadomości osób decyzyjnych lub osób mających zarekomendować dane rozwiązanie. Jak zainteresować klientów produktami firmy Dell EMC? Jak sprawić, żeby przekonanie klientów to rozwiązań Dell EMC osiągnęło zadowalający poziom?

 

POZNAJ NASZE PODEJŚCIE

Osoba przedstawiająca dane rozwiązanie musi wiedzieć o czym mówi – powinna dobrze znać produkt, o którym opowiada. Nie chodzi jednak tylko o przekazanie wiedzy na temat parametrów czy specyfikacji technicznej – takie informacje można znaleźć w materiałach informacyjnych.

 

ODPOWIADAJ NA POTRZEBY BIZNESOWE

Istotne jest, aby handlowcy umieli opowiadać o produktach językiem korzyści biznesowych, docierać do osób decyzyjnych i profesjonalnie przeprowadzić prezentację produktową. Dlatego podczas szkoleń technicznych i produktowych S4EDU, które są prowadzone przez przygotowanych do roli trenerów doradców i konsultantów technicznych oraz przedstawicieli handlowych, przekazywana jest kompleksowa wiedza pozwalająca na skuteczną sprzedaż.

S4EDU oferuje szeroki wachlarz usług szkoleniowych z zakresu technologii i rozwiązań Dell EMC. Szkolenia te prowadzone są według założenia: od ogółu do szczegółu. Cykl podzielony jest na dwa poziomy – handlowo-biznesowy oraz techniczny.

 

PODEJŚCIE HANDLOWO BIZNESOWE

Szkolenia o podejściu handlowo-biznesowym przeznaczone są przede wszystkim dla przedstawicieli oraz działów handlowych. Podczas szkolenia przekazywana jest podstawowa wiedza produktowa dotycząca rozwiązań firmy Dell EMC, zajęcia odbywają się w formie prezentacji lub sesji webinarowych. Przekazywana wiedza ma charakter użytkowy. S4EDU nie przekazuje tylko wiedzy informacyjnej o produktach. Oferowana wiedza ma przede wszystkim pozwolić na zbudowanie relacji z klientem i zrozumienie jego potrzeb. S4EDU mówi językiem korzyści biznesowych, które można osiągnąć wykorzystując rozwiązania z oferty Dell EMC, stosuje język obrazów oraz przytacza konkretne przykłady.

Zakres obejmuje wszystkie dostępne rozwiązania z portfolio produktowego Dell EMC. Najbardziej popularne rozwiązania to te, stanowiące trzon sprzedaży wśród większości firm partnerskich. Należą do nich:

•       Dell EMC Unity – rozwiązanie służące  do przechowywania i obsługi danych, przeznaczone głównie na rynek małych i średnich przedsiębiorstw. Zaprojektowane zostało w taki sposób, aby mogło obsłużyć każdą charakterystykę obciążeniową środowiska aplikacyjnego klienta. Wyróżnia je niespotykana łatwość implementacji i obsługi, brak licencjonowania (wszystkie możliwe funkcjonalności oraz oprogramowanie zawarte są w cenie) oraz możliwość skalowania pamięci macierzy przez rozbudowę o przestrzeń dysków SSD (rozwiązanie to pozwala przyspieszyć zarówno operacje odczytów jak i zapisów do i z macierzy, co jest wyróżnikiem na tle rynku).

•       Dell EMC VxRail – tak zwana architektura hiperkonwergentna, polegająca na zintegrowaniu elementów składających się na logiczną warstwę data center w jedno kompaktowe urządzenie (6U wysokości w szafie rack). Rozwiązanie zaprojektowane w architekturze scale-out, co znaczy, że każda rozbudowa dodaje te same elementy (warstwę obliczeniową CPU, pamięć, porty do podłączenia do sieci oraz przestrzeń dyskową) i umożliwia liniowe skalowanie i pojemności i wydajności jednocześnie. VxRail wyróżnia głęboka integracja z oprogramowaniem Vmware (Vmware vSphere, vCenter, vRealize, VSAN) oraz portfolio produktowym Dell EMC (np. Data Domain, Avamar czy Data Protection Suite).

•       Dell EMC Data Domain – rozwiązanie służące do przechowywania i zabezpieczenia danych pochodzących z backupów oraz danych archiwizacyjnych. Wyposażone jest w najlepszy algorytm to deduplikacji danych – każdy blok danych zapisywany jest tylko raz. Wyróżnikiem jest funkcjonalność Data Domain BOOST polegająca na nałożeniu algorytmu i procesu deduplikacji na źródło/klienta. Deduplikacja ta jest nakładana na aplikacje biznesowe (np. Oracle, SQL, SAP, …), backupowe i archiwizacyjne (np. NetBackup, BackupExec, HP DataProtector, Veeam, …), które posiadają słabszy algorytm deduplikacji lub nie posiadają go wcale. Wyniesienie tego procesu na poziom klienta pozwala w znaczącym stopniu skrócić czas wykonywania kopii bezpieczeństwa i odtwarzania z tej kopii, pozwala na obniżenie poziomu utylizacji sieci oraz zmniejsza fizyczną ilość zapisywanych danych.

•       Dell EMC Avamar – oprogramowanie służące do wykonywania kopii bezpieczeństwa. Wykorzystuje mechanizm deduplikacji danych na źródle (po stronie klienta), która odbywa się blokiem o zmiennej długości – sprawia to że proces ten jest bardzo efektywny. Avamar świetnie sprawdza się w scenariuszach backupu środowisk wirtualnych, urządzeń fizycznych (tak zwanych końcówek), zdalnych oddziałów oraz aplikacji biznesowych, czyli takich w których jest duża ilość powtarzających się danych. Avamar pozwala odejść od tradycyjnego schematu wykonywania backupów (kopii pełnych i kopii przyrostowych), tutaj każdy backup jest pełny a dzięki deduplikacji danych zapisywane są tylko nowe bloki danych.

 

SKUTECZNIE SZKOLIMY TWOICH HANDLOWCÓW

S4EDU cyklicznie organizuje również cykl szkoleń o nazwie Akademia Sprzedawcy Dell EMC. Program ten powstał dzięki połączeniu wieloletniego doświadczenia w sprzedaży produktów Dell EMC z wiedzą z zakresu psychologii sprzedaży potwierdzonej praktyką. Są to spotkania w formie warsztatów dedykowane dla przedstawicieli handlowych, którzy potrzebują przygotowania do prowadzenia skutecznych działań sprzedażowych u klienta końcowego. Podczas tych spotkań handlowcy uczą się między innymi jak prowadzić rozmowę o konkretnych rozwiązaniach z różnymi typami klientów, jak przygotować się do spotkania handlowego, jak radzić sobie z sytuacjami trudnymi, obiekcjami klienta i co stanowi siłę konkurencyjną oferty. Siłą tych warsztatów jest działanie na prawdziwych produktach, a nie teoretyczne rozważania. Formuła warsztatów pozwala na swobodną wymianę doświadczeń, dyskusję w grupie, dzielenie się wątpliwościami i ćwiczenia praktyczne – wszystko to pod okiem wykwalifikowanych trenerów sprzedaży i konsultantów produktowych S4E.

 

DARMOWE SZKOLENIA PRODUKTOWE

Szkolenia produktowe dla Partnerów S4E są nieodpłatne i mają postać webinariów lub szkoleń stacjonarnych w jednej z lokalizacji S4E S.A.:

•       w Krakowie, ul. Samuela Lindego 1c,

•       w Warszawie, ul. Bokserska 66

lub w siedzibie Partnera po wcześniejszym ustaleniu terminów i zakresu.

Warsztaty w ramach Akademia Sprzedawcy Dell EMC są płatne, a ich cena zależy od przygotowanego programu. Zwykle mają charakter otwarty, ale istnieje także możliwość zorganizowania warsztatu dedykowanego pod konkretne potrzeby zespołu handlowego.

 

PRAKTYCZNE SZKOLENIA TECHNICZNE POŁĄCZONE Z LAB’em.

Szkolenia o podejściu technicznym przeznaczone są dla inżynierów oraz specjalistów działów utrzymania, którzy odpowiadają za wykorzystanie danego rozwiązania. Kursy mają na celu przekazanie uczestnikom wiedzy i umiejętności niezbędnych do codziennego administrowania, monitorowania oraz rozwiązywania problemów w pracy z systemami Dell EMC.

Szkolenia zwykle trwają od trzech do pięciu dni, w zależności od ilości uczestników są realizowane w formule otwartej lub zamkniętej.

Kursy składają się z teorii (wykłady) oraz zajęć praktycznych (laboratoria) na specjalnie przygotowanym do tego środowisku. Podczas zajęć tych kursanci zdobywają użytkową wiedzę z zakresu architektury, komponentów i funkcjonalności danego rozwiązania, wykonywania między innymi: zadań administracyjnych, codziennych czynności konserwacyjnych oraz samodzielnej konfiguracji danego rozwiązania. Podczas szkoleń omawiane też są najlepsze praktyki z zakresu użytkowania produktu.

 

KOMPLETNA CERTYFIKACJA

Po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymują dyplom S4E. Szkolenia przygotowują również do zdania egzaminów certyfikacyjnych producenta Dell EMC. Egzamin taki można zdać w dowolnym czasie w ośrodku akredytowanym przez Dell EMC. Po zdanym egzaminie uczestnik nabywa prawo do posługiwania się oficjalnym logo certyfikowanego egzaminu.

Szkolenia techniczne odbywają się cyklicznie, są płatne, a cena zależy od rozwiązania. Kursy odbywają się w dwóch lokalizacjach S4E S.A.:

•       w Krakowie, ul. Samuela Lindego 1c,

•       w Warszawie, ul. Bokserska 66

S4EDU zapewnia materiały szkoleniowe, serwis kawowy oraz obiad. Ilość miejsc per szkolenie jest ograniczona, rejestracja odbywa się przez stronę internetową S4EDU (https://www.s4edu.pl/pl/katalog-szkolen), tam również znajdują się szczegółowe informacje dotyczące terminu oraz zakresu każdego ze szkoleń.

Dostępne obecnie szkolenia techniczne Dell EMC to:

•       Avamar – administracja i konfiguracja,

•       Data Domain – administracja i konfiguracja,

•       NetWorker – administracja i konfiguracja,

•       Unity – administracja i konfiguracja,

•       VNX – administracja i konfiguracja.

 

POZYSKAJ KOMPETENCJE Z ZAKRESU DELL EMC NETWORKING

Na uwagę zasługuje również oferta szkoleniowa dotycząca Dell EMC Networking – nowość w ofercie edukacyjnej S4EDU.

S4E – dystrybutor z wartością dodaną (VAD) powiększył swoje kompetencje sprzedażowe, wdrożeniowe i szkoleniowe z zakresu rozwiązań Dell EMC Networking.

Jest to najprężniej rozwijająca się grupa produktów w nowo powstałej firmie Dell EMC.

Od momentu przejęcia firmy Force 10 przez Dell nastąpił bardzo szybki rozwój technologiczny rozwiązań Dell EMC Networking, adresowanych dla każdego obszaru rynkowego – SMB/Brunch, Campus, Data Center czy HPC. Rozwiązania te są przygotowane do pracy w każdym ze środowisk – Vmware, OpenStack, Storage & Server czy End-User/End-Piont Networking.

 

SKONCENTROWANIE NA UŻYTKOWNIKU

Rozwiązania Dell EMC Networking posiadają wiele zalet wyróżniających je na rynku, najbardziej charakterystyczną jest funkcjonalność Open Networking. Idea ta tworzy nowy wymiar sieci.

Użytkownik może sam zdecydować jaki system operacyjny będzie pracować na przełączniku, tym samym zdefiniuje własną sieć wykorzystując jedynie takie funkcje które są niezbędne do jej działania, a nie te które wymuszają producenci. Jest to idea przeniesiona wprost ze świata serwerów.

Szkolenia z zakresu Dell EMC Networking prowadzone są na trzech poziomach:

•       Sesja webinariowa gdzie przedstawione zostają takie zagadnienia jak: rozwiązania dla sieci SMB, Campus i Data Center oraz idea Open Networking,

•       Jednodniowe szkolenie teoretyczne z zakresu podstaw budowania sieci, stosowanej terminologii, modelu OSI, typów sieci oraz ich topologii, typów urządzeń sieciowych omówienie poszczególnych rozwiązań,

•       Praktyczne szkolenia techniczne podczas których uczestnicy zapoznają się z poszczególnymi produktami – laboratoria. Kursy te prowadzone są przez certyfikowanych inżynierów S4EDU.

Osoby zainteresowane ofertą szkoleń Dell EMC proszone są o kontakt z Anna Przygoda-Rostek: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.