Kompleksowe kompetencje planowania, projektowania, wdrażania i utrzymania technologii storage - nowa wersja szkoleń i egzaminów w ścieżce Huawei IT

Kolejne zmiany w ścieżkach certyfikacyjnych Huawei tym razem dotyczą szkoleń i egzaminów na poziomie Professional w ścieżce IT - storage (szkolenia HCNP). Począwszy od 30 września 2017r. zmianie ulega wersja kursów z 3.0 na 4.0. W związku z tym przygotowaliśmy krótką informację o nowym programie oraz wyjaśniamy co zmiany oznaczają dla tych, którzy są w trakcie realizacji całej ścieżki.

 

Po co zmiany?

Nowa wersja szkolenia HCNP Storage została dostosowana do obecnej generacji urządzeń Huawei i rozszerzona o nowe funkcjonalności. Czerpiąc z dotychczasowych doświadczeń i realizowanych projektów, dostawca kładzie w niej większy niż do tej pory nacisk na kwestie planowania i projektowania rozwiązań, a także znacznie rozszerza kwestie związane z utrzymaniem i poprawnym działaniem.

 

Co się zmienia?

Zmianie ulega zarówno zawartość merytoryczna kursów, ich nazewnictwo, jak i same egzaminy. Poniżej prezentujemy zakres wprowadzonych zmian:

 

 

Co zmiany oznaczają dla osób posiadających certyfikaty HCNP Storage?

Począwszy od 30 września 2017r., HCNP-Storage v4.0 całkowicie zastąpi HCNP-Storage v3.0. S4E już od dzisiaj prowadzi szkolenia w nowej wersji. Jeśli ktoś rozpoczął już ścieżkę Storage i ma na przykład certyfikat w wersji 3.0 z jednego ze szkoleń, może kontynuować ścieżkę w wersji 4.0, nie musi powtarzać odbytych już szkoleń i egzaminów. Na dokończenie całej ścieżki HCNP (3 szkoleń) i zdanie wszystkich brakujących egzaminów ma 18 miesięcy. Po tym czasie certyfikat dla wersji 3.0 traci ważność i ścieżkę trzeba rozpocząć od nowa w wersji 4.0.

 

Planowanie, projektowanie, wdrażanie i utrzymanie technologii storage – jak zbudować kompetencje?

S4E jako Huawei Autorized Learning Partner zaprasza na pełną ścieżkę certyfikacji IT dedykowaną inżynierom i administratorom działów utrzymania odpowiedzialnych za planowanie i wdrażanie urządzeń magazynujących w Data Center. Ścieżka umożliwia zdobycie liczącego się na rynku certyfikatu na dwóch poziomach zaawansowania: associate i professional. Poniżej prezentujemy jakie szkolenia, już po zmianach, wchodzą w skład ścieżki, ich zakres merytoryczny oraz wymagania egzaminacyjne.

 

Poziom associate

Ścieżka rozpoczyna się 3 dniowym szkoleniem HCNA-Storage (Huawei Certified Network Associate - Storage). Szkolenie przybliża pojęcia związane z przechowywaniem danych i dyskami twardymi, koncepcje tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych, dostarcza wiedzy o technologiach RAID, SAN, NAS, modelach chmury obliczeniowej i Big Data. Podczas zajęć praktycznych uczestnicy mogą przećwiczyć  wstępną konfigurację środowiska. [Kod egzaminu: H13-612]

Poziom professional

Ścieżka professional składa się z trzech szkoleń, każde z nich trwa 5 dni.

HCNP-Storage-CCSN (Huawei Certified Network Professional – Storage – Constructing Converged Storage Network) – to szkolenie, które dostarcza dogłębnej wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu najlepszych praktyk, integracji i utrzymania środowisk. Moduły szkolenia pozwolą uczestnikom zrozumieć fizyczną budowę macierzy, funkcjonalności (strojenie, ochrona danych, migracja danych, efektywne wykorzystanie przestrzeni itd.) oraz zasady planowania i projektowania rozwiązań macierzowych, a także przybliżą narzędzia ułatwiające radzenie sobie z niepoprawnym działaniem, diagnostyką oraz troubleshooting. Podczas szkolenia przedstawiona zostanie rodzina produktów Oceanstor v3 od rozwiązań Entry-Level do rozwiązań HighEnd, takich jak OS 18000 czy Dorado. Uczestnik będzie mógł się nauczyć w jaki sposób skalować rozwiązania jak i ich pozycjonować na rynku.  [Kod egzaminu: H13 – 621].

HCNP-Storage-CCSS (Huawei Certified Network Professional - Storage – Constructing Cloud Storage Solution) - program szkolenia zawiera omówienie technologii Big Data od ogólnej koncepcji poprzez architekturę i funkcjonalności aż po reakcje na awarie. Uczestnicy będą mogli przećwiczyć instalację sprzętu i oprogramowania, konfigurację oraz dowiedzą się jak planować topologię sieci i przestrzeń dyskową (Cloud Storage). Podczas szkolenia przedstawiona zostanie rodzina produktów Oceanstor 9000 Big Data. [Kod egzaminu: H13 – 622]

HCNP-Storage-CDPS (Huawei Certified Network Professional - Storage – Constructing Data Protection System) – szkolenie poświęcone jest procesom zachodzącym podczas pracy rozwiązań active-active i active-passive oraz technologii zabezpieczenia danych i procesu ich odtworzenia. To kurs, podczas którego uczestnicy poznają technologie ochrony danych i mechanizmy backupu, planowaniu i projektowaniu rozwiązań backupowych oraz rozwiązywaniu problemów. [Kod egzaminu: H13 – 623].

 

Egzaminy i certyfikaty

Po każdym szkoleniu uczestnik może przystąpić do egzaminu, który zdaje w dowolnie wybranym w Polsce ośrodku certyfikacyjnym Prometric (lista lokalizacji i opis postępowania dostępne są na stronie www.prometric.com).

Voucher na egzamin może być kupiony przez S4E i dostarczony uczestnikowi podczas szkolenia, albo uczestnik kupuje voucher we własnym zakresie.

Pomyślnie zdany egzamin jest warunkiem otrzymania oficjalnego certyfikatu Huawei.

 

Dlaczego warto?

 

Ścieżka certyfikacyjna Huawei IT to kompleksowa wiedza od poziomu podstawowego do zaawansowanego, pozwalająca na zdobycie kompetencji poszukiwanej dziś na rynku pracy. S4E, jako autoryzowane centrum szkoleniowe spełnia wysokie wymagania, jakie stawia dostawca swoim edukacyjnym partnerom. Posiadamy profesjonalne laboratoria wyposażone w najnowsze rozwiązania, gotowe do przeprowadzania ćwiczeń od instalacji, poprzez konfigurację i codzienne zarządzanie aż po symulowane awarie. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą trenerów, których wiedzę poświadczają międzynarodowe certyfikaty producentów i wieloletnie, praktyczne doświadczenie wywodzące się z wdrożeń, świadczonych serwisów i przeprowadzonych szkoleń.